Grozs (0)
+371 27 22 70 70
header_icons
banner1 banner2 banner3

Kā izvēlēties gultu?

Platums un garums

Pirmkārt, pērkot gultu, jums ir jāizlemj par izmēru. Visu pieaugušo modeļu garums svārstās no 190 līdz 200 cm, un gultas platumu var nosacīti sadalīt trijās grupās:

  • Vienvietīgās gultas  80-90 cm
  • Vienpusējās gultas  120-140 cm
  • Divvietīgās gultas    160-200 cm

Lai gulēt būtu ērti, gulēšanai vajadzētu pārsniegt cilvēka augstumu vismaz +15 cm garumā un divreiz platāku kā pleca platumi. Bet protams vienmēr, jo lielāka gulta, jo patīkamāk gulēt.
Izvēloties mēbeles nelielā telpā, neaizmirstiet ņemt vērā, ka gultas izmērs vienmēr ir lielāks par guļamplatības izmēru. Aplūko sortimentu sadaļā gultas

Augstums

Gultas augstums ir gaumes jautājums, lai gan vecākiem cilvēkiem ir vēlams, lai tiem būtu augstāki gultas modeļi, jo viņiem ir vieglāk noliekties un viegli iekāpt gultā. Dažreiz mēbeļu augstums nosaka interjera iezīmes: gulta uz zemas platformas ir piemērota austrumu stilam, augsto tehnoloģiju un minimālismam. Ergonomiskais ir augstums, kādā matrača augšējā mala atrodas stāvoša cilvēka ceļgalu līmenī. Bet kopsumā var minēt, ka gultas augstums ir tikai un vienīgi gaumes jautājums.

Materiāls

Visizdevīgākais risinājums būtu Lamināta vai MDF rāmja, taču šajā gadījumā ir iespējams, ka gulta pēc pāris gadiem sāks kļūt brīvāka stiprinājumu vietā. Ja vēlaties izvēlēties gultu mūžam, un vispirms ja Jūs interesē izturība un izturība, vislabāk ir dot priekšroku gultai ar rāmi, kas izgatavots no metāla vai masīvkoka. 

Gultas režģis

Izņemot pareiza matrača izvēles, perfektu miegu nodrošina arī pareiz gultas režģa izvēle. Pareizam gultas režģim jābūt elastīgām un izgatavotam no koka. Jo vairāk koka dēlīšu ir režģa pamatā, jo izsturīgāka būs konstrukcija. Priekš vienvietīgās gultas, kā minimums nepieciešami 15 dēlīši, priekš divvietīgās gultas nepieciešami ne mazāk par 30 dēlīšiem. Labākais materiāls priekš gultas režģa ir dižskabārdis.

Gālvgalis un kājas

Gālvgalis un  gultas kājas,  gultai nav nepieciešami, bet tie izdekorē gultu un dod psiholoģisku komfortu un lieliski atdala palīdz gultu atdalīt no citām mēbelēm šajā telpā. Gultas kājas Jums palīdzēs atbrīvoties no nemitīgas gultas pacelšanas pie uzkopšanas reizēm, Jūs manāmi novērtēs ietaupīto laiku. Gālvgaļa esamību novērtēsat, kad pirms miega vēlēsaties palasīt grāmatu un ērti varēsiet atspiest savu galvu pret to. 

Veļaskastes

Brīvas vietas nekad nav par daudz, tāpēc vēlams izvēlēties gultas ar veļaskastēm. Izvēloties gultas ar veļaskastēm, mēdz būt divu veidu gultas, gultas ar paceļamo mehānismu un gultas ar izvelkamajām veļaskastēm. Gultas ar veļaskastēm, kas izvelkās ir daudz lētāks un pieejamāks variants, bet tajās nebūs tik daudz vietas, kur glabāt visu gultas veļu. Izvēloties gultu ar paceļāmo mehānismu, lielākais pluss ir lielā papildus telpa, kur var glabāt gultas veļu, kā arī tās vieglais mehānisms, kas viegli ļauj pacelt un nolaist gultas mehānismu.

 

Mēs ceram ka šis raksts tev palīdzēs izvēlēties gultu, ja es gatavs meklēt, ta droši dodies uz sadaļu gultas  . Vai arī droši uzdod mums jautājumus vai zvani.

 

ar cieņu

mebelesir.lv

 

Iegūstiet labus piedāvājumus, atstājot savu e-pastu
vai skatīties ziņas
facebook

Visas tiesības rezervētas. Interneta veikals www.mebelesir.lv
Jebkuras www.mebelesir.lv informācijas pārpublicešana bez raktiskas atļaujas stingri aizliegta.
Visas cenas norādītas EUR ar PVN 21%

Salidzini KurPirkt gudriem